Kulture

Pas suksesit të 2018-ës vjen sërish në skenën europiane/ Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë për herë të dytë Qipron në Eurovizion

Gazetari Elisavet Kyritsi njoftoi se Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte.
Featured image of article: Pas suksesit të 2018-ës vjen sërish në skenën europiane/ Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë për herë të dytë Qipron në Eurovizion Eleni Foureira

QIPRO– Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Eleni Foureira, pritet të përfaqësojë për herë të dytë Qipron në Eurovision 2021. Ky lajm është bërë me dije të mëngjesin e së premtes që lamë, ku shfaqja “Stin Folia ton Koukou” deklaroi se Qirpo do të shkojë në Eurovizion me artisten shqiptare.

Gazetari Elisavet Kyritsi njoftoi se Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte.

Kjo është hera e parë që RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur për publikun.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë pas këtij lajmi të gjithë fansat e Elenit po presin me padurim kureshtje që ajo ta ndezi sërish skenën si me këngën “Fuego”.

Ndërsa Shqipëria nuk do të përfaqësohet nga këngëtarja Arilena Ara e cila u shpall fituese e Festivalit të 58 të Këngës në RTSH, por një ditë më parë Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) ka konfirmuar për ESCTday se vendi ynë do të përfaqësohet nga fituesi/ja e këtij viti në garën e Eurovision Song Contest 2021, i cili do të mbahet në Hollandë.

A.C/Dosja.al

Shto Koment