Kulture

Pas shfaqjes Medi Malkaj puth muret e Teatrit: Një nga profesorët e mi ka qënë Kadri Roshi, është ende këtu

Aktori Medi Malkaj ka puthur muret e Teatrit Kombëtar nga emocionet pas përfundimit të shfaqjes së tij.

TIRANË– Në fund të shfaqjes së tij aktori Medi Malkaj ka puthur muret e Teatrit Kombëtar nga emocionet.

Pas gjestit, ai sërish ka marrë mikrofonin dhe është shprehur se një prej mësuesve të tij është Kadri Roshi, i cili endet në atë godinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Fati im i madh ka qënë që një nga profesorët e mi ka qënë Kadri Roshi. Këtu vërdallë është. Unë kam shumë borxhe tek ju, nuk i shlyej dot por me mish e shpirt mundohem t’i zvogëloj,”– tha Malkaj.

Rikthehen shfaqjet në Teatrin Kombëtar. Aktori Medi Malkaj është pritur me sallën plot teksa performonte monodramën e tij “Marr guximin.” Salla ishte e mbushur plot nga dashamirë të artit të cilët në fund dhuruan para për rikonstruksionin e Teatrit.
(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Pas shfaqjes Medi Malkaj puth muret e Teatrit: Një nga profesorët e mi ka qënë Kadri Roshi, është ende këtu

  1. Eshte tamam plak bytyhlepires sic e ka cilesuar i nderuari Vangjel Kozma.O Medi shurraqi a i kishe veshur bebelinat sot mo se mos nga emocioni jashteqitese ne poture,le qe vinte e ti lepinte zalla e budina,cte ngelej vinte zenelaj e nje dy tre kurvicka qe skan as emer e jo me te kene mbaruar shkollen per aktrim

Shto Koment