Aktualitet

Pas rastit vdekjes të të miturit nga Shkodra pas sfidën ne Tik-Tok, prindër kërkojnë mos ta përdorin më këtë aplikacion

Rasti i të miturit nga Shkodra që u gjet i vdekur në tentativën për të bërë një video ën Tik-Tok duket se ka alarmuar prindërit që kanë këshilluar fëmijët të mos e përdorin më këtë aplikacion.
Featured image of article: Pas rastit vdekjes të të miturit nga Shkodra pas sfidën ne Tik-Tok, prindër kërkojnë mos ta përdorin më këtë aplikacion Foto ilustruese

TIRANË – Rrjetet sociale janë kthyer në obsesionin që ka rrëmbyer në masë edhe vëmendjen e fëmijëve.

Të ndikuar edhe nga mësimi online shumica e kësaj grup-moshe tashmë gëzon pronësinë e një telefoni dhe shpeshherë veprimtaria e tyre në to mbetet jashtë syrit prindëror.

Teksa dalin nga dera e shkollës ata na tregojnë rrjetet sociale të preferuara dhe veprimtaritë kryesore që zhvillojnë në to.

Por, shumë fëmijë janë bërë të ndërgjegjshëm se në rrjete sociale qëndrojnë edhe rreziqe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rasti i të miturit nga Shkodra që u gjet i vdekur në tentativën për të bërë një video ën Tik-Tok duket se ka alarmuar prindërit që kanë këshilluar fëmijët të mos e përdorin më këtë aplikacion.

Marrë Top Channel

Shto Koment