Bota

Pas infektimit të Donald Trump/ Moderatori i debatit presidencial i nënshtrohet testit të Covid-19

Drejtori i Fox News-it, Wallace, tha se vendosi ta bëjë testin duke qenë se disa herë i është afruar Tump-it. 
Featured image of article: Pas infektimit të Donald Trump/ Moderatori i debatit presidencial i nënshtrohet testit të Covid-19 Chris Wallace, Donald Trump dhe Joe Biden

SHBA- Moderatori Chris Wallace, i cili moderoi debatin e parë mes Donald Trump-it dhe Joe Bidenit, i është nënshtruar testit të Covid-19. Ai ka bërë tamponi pasi presidenti i Amerikës Donald Trump mëngjesin e sotwm dha lajmin se ishte infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse. 

Drejtori i Fox News-it, Wallace, tha se vendosi ta bëjë testin duke qenë se disa herë i është afruar Tump-it. 

“Të gjithë jemi të ekspozuar pranë rrezikut”, tha ai për mediat e huaja. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë duke qenë se vetëm para tre ditësh ishte debati presidencial edhe Joe Biden i është nënshtruar testit ku dhe i ka uruar shërim të shpejtë liderit të SHBA-së. Po ashtu testin e kanë bërë, shumë zyratrë të Shtëpisë së Bardhë përfshirë edhe Ivankën dhe bashkëshortin e saj. 

(A.K.dosja.al)

Shto Koment