Sport

Pas humbjes me Francën, Rama takon Kombëtaren, i “jep zemër” para ndeshjes me Islandën

Kryeministri Edi Rama ka takuar lojtarët dhe i ka inkurajuar ata pas humbjes së thellë me Francën. 
Featured image of article: Pas humbjes me Francën, Rama takon Kombëtaren, i “jep zemër” para ndeshjes me Islandën Kryeministri Edi Rama me futbollistët e kombëtares

DURRËS– Kryeministri Edi Rama ka vizituar futbollistët e Kombëtares Shqiptare të Futbollit. 

Gjatë stërvitjes së tyre në një resort në Durrës i pranishëm ka qënë edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka parë nga afër përgatitjet për Islandën.

Mësohet se pas stërvitjes, Rama takuar lojtarët dhe i ka inkurajuar ata pas humbjes së thellë me Francën. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme, kuqezinjtë do të luajnë kundër Islandës në “Elbasan Arena”. Pas pesë ndeshjeve në grupin H, Franca, Islanda dhe Turqia kanë nga 12 pikë, ndërsa Shqipëria renditet e katërta me 6 pikë, e ndjekur nga Moldavia me 3 dhe Andorra me 0 pikë.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment