Showbiz

Pas Bebe Rexhës, Emina Çunmulaj i ka dhuruar Shqipërinë 10.000 dollarë për tërmetin tragjik

Ajo është solidarizuar si çdo shqiptar tjetër në këtë situatë delikate për shqiptarët e prekur nga tërmeti.
Featured image of article: Pas Bebe Rexhës, Emina Çunmulaj i ka dhuruar Shqipërinë 10.000 dollarë për tërmetin tragjik Emina Çunmulaj

TIRANË- Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj ka ndjekur nga larg situatën në vendin tonë, pas tragjedisë së 26 nëntorin ku humbën jetën 51 njerëz dhe u plagosën mbi 900 të tjerë.

Ajo është solidarizuar si çdo shqiptar tjetër në këtë situatë delikate për shqiptarët e prekur nga tërmeti.

 

View this post on Instagram

 

The work continues @fundjavendryshe This time in Thumanë , Albania. This area was hit very hard , we don’t have exact numbers yet but it’s very high. We continue to try and meet their needs with food and supply’s but it’s hard. This is something the world can’t neglect , I know there are a few European RedCross teams there but that’s not enough . We need Tents , people are sleeping in the freezing cold and rain and we have run out of Tents, families send me messages asking for tents and my heart is brakes when I tell them we don’t have anymore . How do you say this to someone who just lost everything !!! The least we could do is protect them from the rain falling on their head 💔 Please help us raise awareness and funds so we can collect as much as we can to help rebuild these families homes ❤️💔 To donate please go to place @fundjavendryshe GoFundMe

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on

Teksa kemi parë deri më tani që shumë emra të njohur kanë dhënë donacione për Shqipërinë, si Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha sëfundmi, edhe modelja e njohur Emina Çunmulaj ka dhënë për Shqipërinë 10 000 dollarë, dhe këtë e ka treguare teksa  ka qenë “live” në emisionin NIN në Klan Kosova.

Tërmeti i 26 nëntorit rezultoi tragjik. 51 persona humbën jetën, 913 u plagosën, 47 u nxorrën gjallë nga rrënojat. 22 persona ende janë të shtruar në spitalin e Traumës.

A.C/Dosja.al

Shto Koment