Showbiz

Pas 17 vitesh në ekran, Alban Dudushi largohet nga “Top Channel”. Ja cili është destinacioni i radhës

Nuk dihet ende se me cilin format do të shfaqet gazetari në ekran, ndonëse mbetet për t’u theksuar se shfaqja e tij në një tjetër logo televizive do të mbetet ndër lëvizjet më të bujshme të sezonit të ri.
Featured image of article: Pas 17 vitesh në ekran, Alban Dudushi largohet nga “Top Channel”. Ja cili është destinacioni i radhës Alban Dudushi

Ndryshimet e shumta dhe kalimet nga njëri ekran në tjetrin, të personazheve të njohur televiziv, kanë qenë kryefjala e ditëve të fundit. Një ndër lëvizjet e bujshme që është diskutuar ka qenë dhe ajo e moderatorit të njohur të ‘Top Channel’, Alban Dudushi.

Së fundmi burime për revistën ‘Who’ konfirmojnë që ai është parë prej ditësh të frekuentojë ambientet e ‘Vizion Plus’ dhe zonën përreth këtij televizioni nën shoqërinë e drejtuesve të tij.

Nuk dihet ende se me cilin format do të shfaqet gazetari në ekran, ndonëse mbetet për t’u theksuar se shfaqja e tij në një tjetër logo televizive do të mbetet ndër lëvizjet më të bujshme të sezonit të ri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë se Alban Dudushi është ndër figurat themeluese dhe ikonë të ‘Top Channel’, i cili nisi transmetimin në vitin 2001. 2 vite më vonë, në 31 dhjetor 2003, Dudushi u shfaq për herë të parë nën drejtimin e një ndër formateve më të dashura, ‘Top Show’, i cili u ndërpre vetëm pak muaj më parë, për shkak të pandemisë ‘Covid-19’.

Marrë nga revistawho.com

Shto Koment