Sport

Pas 118 vjetësh, Real Madrid krijon ekipin profesional të femrave, pjesë edhe një shqiptare

Sipas shtypit spanjoll, klubi i Real Madrid ka vendosur të firmosë me lojtaret më të mira
Featured image of article: Pas 118 vjetësh, Real Madrid krijon ekipin profesional të femrave, pjesë edhe një shqiptare Ekipi i Real Madrid-Kosovare Asllani

MADRID-Pas 118 vjetësh, Real Madrid ka krijuar  ekipin e femrave në futboll, një vendim që është cilësuar pozitiv. Real Madrid ka kryer një blerje prej 30,000 eurosh të një klubi me bazë në Madrid, Tacon dhe tani zyrtarisht ka marrë emrin e ri, Real Madrid Femenino.

Sipas shtypit spanjoll, klubi i Real Madrid ka vendosur të firmosë me lojtaret më të mira. Duke filluar me dy suedezet,Kosovare Asllani, që është me origjinë shqiptare dhe Sofia Jakobsson, kjo e fundit u nominua për Topin e Artë të vitit 2019.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez u shpreh: Ka ardhur koha për një ndërtim të një ekipi për të cilin të gjithë do të jemi krenar.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment