Kuriozitete

“Party hallall” me DJ të mbulura, në Stamboll gratë po sfidojnë diktimet e Kuranit

Në stamboll po përhapen gjithmonë e më shumë "Party hallall" të cilat organizohen vetëm nga femra, ku dhe DJ është një femër.
Featured image of article: “Party hallall” me DJ të mbulura, në Stamboll gratë po sfidojnë diktimet e Kuranit DJ Sahir

TURQI- Gjithmonë kemi dëgjuar për djemë që kanë pasur pasion të bëhen DJ, dhe e kanë ushtruar si profesion, por për vajzat është më i rralë ky fenomen.

Sidomos vazjat myslimane të mbuluara me shami? Po kjo ndodh në Stamboll, ku ka festa të oraganizuara vetëm nga gratë dhe nuk ka asnëj mashkull mes tyre.

Në këtë mënyrë turqit po sfidojnë rregullat e kuranit.

“Party hallall” po përhapet gjithmonë e më shumë në Stamboll. Në këtë rats ylli i party është një grua e mbuluar e cila quhet Safir. Ajo është DJ, që mbledh dhe i bën të gjitha vajzat myslimane të kërcejnë në hixhabe.

Burimi: Lastampa

A.C/Dosja.al

Shto Koment