Sport

VIDEO/ Partizani mjaftohet me lojën, kryeqytetasit munden nga Trabzonspori. Debuton Kërçiku

Sigurisht, ekipi turk e uli ritmin dhe Partizani fitoi terren por, faza ofensive nuk ishte në ditën e saj,dhe nuk arriti dot të shënonte përpos mundësive.
Featured image of article: VIDEO/ Partizani mjaftohet me lojën, kryeqytetasit munden nga Trabzonspori. Debuton Kërçiku Moment nga ndeshja

TURQI- Trabzanspori qëlloi një kundërshtar i fortë për Partizanin, në miqësoren e parë në tokën turke, të kuqtë u mundën me shifrat 1-0 ku autori i golit ishte Sorloth në minutën e 22.

Sigurisht, ekipi turk e uli ritmin dhe Partizani fitoi terren por, faza ofensive nuk ishte në ditën e saj dhe  nuk arriti dot të shënonte përpos mundësive. Pjesa e dyë foli e tëra për Partizanin për t’u përmendur ishte një mundësi e Solomon i cili nuk ia doli të mbërrinte në kohë takimin me topin që kaloi pranë vijës fatale, ndërsa në minutat shtesë të pjesës së dytë, Boldor provoi nga një goditje dënimi, por portieri kundërshtar reagoi në kohë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për t’u theksuar ishte dhe debutimi i Dorjan Kërçikut, blerja e fundit nga rivalët e Tiranës. Më pas erdhi edhe përfundimi i sfidës, ndërsa tashmë ekipi do të vazhdojë me përgatitjet.

(E.Ç.;E.K/ Dosja.al)

Shto Koment