Sport

Partizani në “ethet” e Play-Outit, ja si paraqitjet gjendja e klubit të kuq në dy ndeshjet e mbetura

Në fushë ka mbetur vetëm trajneri Reinaldo Kalari, që deri para shkarkimit të Sormanit ka mbajtur rolin e zëvendëstrajnerit, i cili duhet të përkujdeset për gjithçka në stërvitje
Featured image of article: Partizani në “ethet” e Play-Outit, ja si paraqitjet gjendja e klubit të kuq në dy ndeshjet e mbetura Futbollistët e Partizanit

TIRANË-Në dy javët e fundit e vetmja cështje që mund të konsiderohet e pazgjidhur është ajo e zonës play out ku Vllaznia mund të tentojë një rikuperim in-extremis, duke luajtur gjithcka për gjithcka në 90 minutat direkte me Partizanin. Të kuqtë janë vërtetë me 50 pikë në vendin e gjashtë, 5 mbi shkodranët e vendit të tetë, por kanë kalendarin më problematik, duke luajtur javën e fundit në Korcë me Skënderbeun. Të kuqtë mund ta zgjidhin me një barazim ndaj shkodranëve, duke shmangur zonën playout, por problemet janë nëse humbasin dhe rrezikojnë të parakalohen javën e fundit si nga Bylis ashtu dhe Vllaznia, që e mbyll në shtëpi kundër Flamurtarit të rënë nga kategoria.

Përveç këtyre faktorëve duhet shtuar edhe sesi klubi më i mirëorganizuar në Shqipëri tani është lënë në mëshirë të fatit. as largimit të stafit italian, të përbërë nga katër veta (trajner, zv.trajner, trajner i portierëve dhe përgatitës atletik), të kuqtë kanë përfunduar me një staf teknik prej dy personash, madje për të mbushur stolin në ndeshje ka zbritur nga tribuna edhe drejtori Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në fushë ka mbetur vetëm trajneri Reinaldo Kalari, që deri para shkarkimit të Sormanit ka mbajtur rolin e zëvendëstrajnerit, i cili duhet të përkujdeset për gjithçka në stërvitje. Ndaj kuqebluve  trajneri Reinaldo Kalari do të vuajë mungesën e disa lojtarëve, duke filluar nga Enea Bitri, i cili ka plotësuar numrin e kartonave të verdhë,Bilali, Broën dhe Hakaj janë të dëmtuar, ndërsa Çinari dhe Kote vijojnë ende të jenë të karantinuar për shkak të koronavirusit .

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment