Politike

“Partia ime do të jetë me lista të hapura”/ Murrizi: Nuk futem në kuvend nëse nuk marr vota

Myslym Murrizi u shpreh se jo të gjithë deputetët merrem me tendera dhe shtoi se disa prej tyre presin vetëm të marrin rrogën.
Featured image of article: “Partia ime do të jetë me lista të hapura”/ Murrizi: Nuk futem në kuvend nëse nuk marr vota Myslim Murrizi

TIRANË– I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV Ora, deputeti Myslym Murrizi u shpreh se jo të gjithë deputetët merrem me tendera dhe shtoi se disa prej tyre presin vetëm të marrin rrogën.

Myslim Murrizi: Unë jam numri 1, por nëse nuk më duan, ata do të votojnë numrin 7. Nëse ky subjet merr 12 mijë vota dhe tjetri merr 10 mijë, unë iki. Unë do të jem në konferencë me znj. Hajdari për çështjen që ka çuar presidenti në Komisionin e Venecias. Partia ime do të jetë me lista të hapura dhe nuk do të futem në kuvend nëse nuk marr vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga: Oranews 

(A.k.dosja.al) 

Shto Koment