Politike

Partia Demokratike fiton në dy burgjet e Tiranës! Basha merr besimin e të burgosurve

Në qendrën e Votimit 1967, që i përket burgut 302 në Tiranë, Partia Demokratike ka marrë 67 vota ose 56% të besimit të burgosurve të këtij institucioni të vuajtjes së dënimit në kryeqytet.
Featured image of article: Partia Demokratike fiton në dy burgjet e Tiranës! Basha merr besimin e të burgosurve Burgu

TIRANË– Partia Demokratike e ka arritur një fitore në dy burgjet në Tiranë. Në Njësinë 9 në kryeqytet 2 qendrat e votimit në burgjet 302 dhe 313 i kanë dhënë besimin PD-së në këto zgjedhje.

Në qendrën e Votimit 1967, që i përket burgut 302 në Tiranë, Partia Demokratike ka marrë 67 vota ose 56% të besimit të burgosurve të këtij institucioni të vuajtjes së dënimit në kryeqytet. Në qendrën tjetër të votimit, në atë 1967/1 që korrespondon me burgun 313, ende nuk janë publikuar rezultatet në faqen zyrtare në KQZ .

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 93% e kutive të votimit në vend! 10 qarqe konfirmojnë fituesit, PS-ja ‘ngjyros’ me lejla Jugun! PD prin në Veri, LSI ‘gropë’ kudo (MANDATET)

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment