Politike

PARTI PAS PARTIE! Si po shkon numërimi i votave në Shqipëri dy orë pas nisjes, ngjyra mavi mbulon Jugun, Veriu s’e tradhëton blunë e PD-së, i ndjek pas LSI-ja dhe partia e Tom Doshit

Dosja.al ka mësuar se sipas të dhënave të pasqyruara deri më tani, Partia Socialiste kryeson me 6428 vota, ndërsa e dyta në radhë vjen Partia Demokratike "Aleanca për Ndryshim" me 4735.
Featured image of article: PARTI PAS PARTIE! Si po shkon numërimi i votave në Shqipëri dy orë pas nisjes, ngjyra mavi mbulon Jugun, Veriu s’e tradhëton blunë e PD-së, i ndjek pas LSI-ja dhe partia e Tom Doshit Harta me të dhënat

TIRANË– Ka përfunduar numërimi i kutive të para të votimit pothuajse në të gjithë vendin, duke sjellë kështu edhe rezultatet për votat që kanë qenë brenda tyre.

Dosja.al ka mësuar se sipas të dhënave të pasqyruara deri më tani, Partia Socialiste kryeson me 6428 vota, ndërsa e dyta në radhë vjen Partia Demokratike “Aleanca për Ndryshim” me 4735.

E treta është Lëvizja Socialiste për Integrim me 860 vota, ndërsa nuk mbetet pas as partia e Tom Doshit, Partia Socialdemokrate, e cila ka marrë 247 vota.

Rezultatet deri më tani:

Partia Socialdemokrate 247

Partia Balli Kombetar 9

Partia Lëvizja Demokratike Shqiptare 18

Partia Bindja Demokratike 21

Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët 5

Levizja Socialiste per Integrim 860

Nisma Thurje 34

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Partia Levizja e Re 21

Partia Demokratike “Aleanca për Ndryshim” 4735

Partia Aleanca Demokracia e Re 22

Partia Lëvizja Për Ndryshim 18

Partia Socialiste e Shqiperise 6428

Elton Debreshi 2

Kreshnik Merxhani 2

Boiken Abazi 2


LAJM KRYESOR: Zgjedhjet 2021/ Shqipëria hap kutitë! Pusteci dhe Qesarati e mbyllin numërimin të parët, PS në avantazh, PD e ndjek hap pas hapi (ZHVILLIMET)

(f.m/dosja.al)

Shto Koment