Politike

Parregullsitë në zgjedhje/ Boiken Abazi kërkon rinumërim në Qarkun e Tiranës

Në një status në Facebook Abazi tha se ka grumbulluar fakte për shkelje në Qarkun e Tiranës, të cilat do ti ankimojë të Hënën pranë KQZ/KAS.
Featured image of article: Parregullsitë në zgjedhje/ Boiken Abazi kërkon rinumërim në Qarkun e Tiranës Boiken Abazi

TIRANË– Kandidati i Lëvizjes VV për Qarkun e Tiranës, Bojken Abazi ka kërkuar rivotim dhe shpallje të pavlefshme të votave në të gjithë Qarkun e Tiranës.

Në një status në Facebook Abazi tha se ka grumbulluar fakte për shkelje në Qarkun e Tiranës, të cilat do ti ankimojë të Hënën pranë KQZ/KAS.

Postimi i plotë:

Bazuar mbi faktet që po grumbullojmë mbi shkeljet në Qarkun Tiranë në lidhje me ankesën që do të dorëzojmë në KQZ / KAS ditën e hënë, ne kërkojmë dhe presim shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve dhe rivotimin në të gjithë Qarkun e Tiranës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Boiken Abazi ishte kandidat i Qarkut të Tiranës pë Lëvizjen VetVendosje në zgjedhjet e 25 Prilli ku arriti të marrë 2993 vota, të cilat nuk i shin të mjaftueshme për ti siguruar një post në Kuvend.

(d.a/dosja.al)

 

Shto Koment