Aktualitet

Parashikimi i MOTIT për sot: Fundjava me diell dhe rritje temperaturash

Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike ku moti i kthjellët do të jenë prezente në të gjithë Shqipërinë.
Featured image of article: Parashikimi i MOTIT për sot: Fundjava me diell dhe rritje temperaturash Foto ilustruese

SHQIPËRI– Sipas MeteoAlb, në ditën e sotme parashikohet të ketë intervale kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojne në skajin verior dhe jugor, ndersa pjesa tjetër e territorit paraqitet me kthjellime.

Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike ku moti i kthjellët do të jenë prezente në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 22°C.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment