Aktualitet

Parashikimi i motit për SOT: Rriten temperaturat në vendin tonë, do të vijojë shkrirja graduale e dëborës në zonat malore

Do të vijojë shkrirja graduale e dëborës prej temperaturave në rritje. Era parashikohet të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në mesditë. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë. 
Featured image of article: Parashikimi i motit për SOT: Rriten temperaturat në vendin tonë, do të vijojë shkrirja graduale e dëborës në zonat malore Foto ilustruese

TIRANË- Ditë e bukur pranverore do të jetë ditën e sotme në vendin tonë. Moti sot do të jetë i kthjellët dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Do të vijojë shkrirja graduale e dëborës prej temperaturave në rritje. Era parashikohet të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në mesditë. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 1°C deri në 13°C

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

zonat e ulëta 3°C deri në 19°C

zonat bregdetare 5°C deri në 20°C.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment