Bota

PARALAJMËRIMI shokues/ Merkel: Pandemia la pasoja, fuqitë në botë do të ndryshojnë!

Featured image of article: PARALAJMËRIMI shokues/ Merkel: Pandemia la pasoja, fuqitë në botë do të ndryshojnë! Angela Merkel
Përditësuar:

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi për ndryshime të mëdha në barazpeshën e fuqisë ekonomike në botë për shkak të pandemisë.

“Duhet të pyesim veten se ku do të përfundojë Europa pas krizës” u shpreh ajo. Në samitin dixhital të qeverisë gjermane, kancelarja tha se Kina dhe Koreja e Jugut aktualisht po përjetojnë përsëri një rritje ekonomike. Njerëzit atje të gjithë mbajnë maska dhe nuk ka demonstrata të jo konformistëve, theksoi Merkel. Europa mund të bëjë gjithçka, duke përfshirë zhvillimin me sukses dhe funksionimin e strukturës së saj të të dhënave”.
vijon…
(A.k.dosja.al)

Shto Koment