Politike

Paralajmërimi i Tahirit: Secili merr faturën që meriton, herët ose vonë

Në përfundim të seancës, Tahiri ka hedhur akuza të forta në drejtim të Prokurorisë dhe të Gjykatës, pasi tha se hetimet ndaj tij po shtyhen jashtë çdo arsyeje.

TIRANE-Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka qenë sot i pranishëm në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku ka ankimuar vendimin për shtyrjen e hetimeve nga prokuroria. Në një seancë me dyer të mbyllura dhe pa praninë e mediave, ish-ministri ishte i shoqëruar nga avokati i tij, Maks Haxhia. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në përfundim të seancës, Tahiri ka hedhur akuza të forta në drejtim të Prokurorisë dhe të Gjykatës, pasi tha se hetimet ndaj tij po shtyhen jashtë çdo arsyeje.

Shto Koment