KultureKuriozitete

Parada gjigande e Vincent van Gogh në Holandë, tërheq turistë nga e tërë bota / Mahnitëse

Kjo paradë mbahët çdo vit në rrugët e qytetit të Zundert, në Holandë, dhe tërheq me mijëra turistë nga e tërë bota.

HOLANDË – Njihuni me paradën e përvitshme të quajtur Corso Zundert, një sfilatë legjendare e luleve gjigande të kthyera në një skulpturë apo të objektizuara për përcielljen e mesazhave të ndryshme.

Kjo paradë mbahët çdo vit në rrugët e qytetit të Zundert, në Holandë, dhe tërheq me mijëra turistë nga e tërë bota.

Sfilata gjigande këtë vit kishte si temë për organizimin e saj, pikturat e legjendarit Vincent van Gogh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Parada ishte e mahnitëshme, dhe të tërë vizitorët që e panë, e kanë përshkruar si një eksperiencë të paharrueshme.

Burimi:CreativeBoom

E.C/Dosja.al

Shto Koment