Politike

Paraardhësi i del kundër Bashës, Selami: Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik

Në një status në Twitter, Selami ka dalë kundër Bashës me fjalët që shkruan.
Featured image of article: Paraardhësi i del kundër Bashës, Selami: Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik Eduard Selami

TIRANË– Ish-kryetari i Partisë Demokratike Eduard Selami ke ka konsideruar një akt anti-shqiptar vendimin e Partisë Demokratike për mosnjohjen e zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Në një status në Twitter, Selami ka dalë kundër Bashës me fjalët që shkruan.

“Mosnjohja e zgjedhjeve nje akt jo demokratik dhe antishqiptar”, shkruan Selami.

Zgjedhjet e 25 prillit ishin të qeta dhe me incidente minimale në ditën e votimit ,por ankesat nga partitë nuk kanë munguar. Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim, dy kandidatët, Asllan Dogjani dhe Ermonela Felaj si dhe Boiken Abazi kanë kërkuar pamjet filmike nga KQZ për të parë procesin e numërimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

PD e LSI akuzojnë PS-në se krijoi një industri elektorale dhe se vota u manipulua jo vetëm duke u blerë, por me një sërë mjetesh që deformuan vullnetin e qytetarëve. PS doli fituese me 74 mandate, PD me 59, LSI me 4 dhe PSD me 3.

PD ende nuk ka dalë me një version zyrtar por pritet që të mos e njohin rezultatin e këtyre zgjedhjeve. Prej dy ditësh kryedemokrati Basha zhvillon mbledhje intensive me strukturat.

(f.m/Dosja.al)

Një Koment në “Paraardhësi i del kundër Bashës, Selami: Mosnjohja e zgjedhjeve një akt jo demokratik

  1. Kush ta tha? Ilva Tare komunistja?
    Ta paska pire lengun e ta paska shplare trurin si ne kohen e komunizmit

Shto Koment