Virale

Panorama e mrekullueshme e Drinit të Zi, një atraksion turistik që nuk duhet humbur

Pamja piktoreske dhe qetësia që të ofron Drini i Zi po tërheqin shumëm turist dhe pse në kohë pandemie.

DIBËR– Drini i Zi duket se është destinacioni ideal turistik për t’u eksploruar nga turistët vendas dhe të huaj.

Pamja piktoreske dhe qetësia që të ofron Drini i Zi po tërheqin shumë turistë dhe pse në kohë pandemie.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka postuar në rrjetin social Facebook pamjet e mrekullueshme të Drinit të Zi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Klosi shprehet se zona e Drinit të Zi nuk është shumë e njohur për turizmin por kjo s’e ka penguar që shumë turistët ta vizitojn kohët e fundit.

Drini i Zi një atraksion turistik pak i njohur, po vizitorët po shtohen nga dita ne ditë. Buron prej Shën Naumi në Maqedoni dhe ngjitet lart duke gjarpëruar me shumë degëzime nëpër fshatrat e Dibrës, duke krijuar panorama të mrekullueshme,”– shprehet Klosi.

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment