Sport

Pankina e Milanit “helmuar” nga koronavirusi, pas Piolit infektohet edhe zv.trajneri i Milanit

Zv.trajneri është në izolim që nga e shtuna, pas konfirmimit me koronavirus të trajnerit të parë
Featured image of article: Pankina e Milanit “helmuar” nga koronavirusi, pas Piolit infektohet edhe zv.trajneri i Milanit Stefano Pioli dhe Giacomo Murelli

MILANO-Një tjetër lajm i keq vjen përsëri për Milanin.Pas Stefano Piolit edhe zëvendësi i tij Giacomo Murelli gjithashtu doli pozitiv me koronavirus. Një problem i madh sidomos në funksion të ndeshjes shumë delikate kundër Napolit planifikuar ditën e dielë në stadiumin “San Paolo”. Zv.trajneri është në izolim që nga e shtuna, pas konfirmimit me koronavirus të trajnerit të parë.

“AC Milan njofton se Giacomo Murelli ndodhet në izolim që nga e shtuna pas konfirmimit të pozitivitetit të Stefano Piolit, ishte pak pozitiv në një test të parë të kryer të dielën, një pozitivitet i konfirmuar dje nga një shtupë e dytë molekulare. Murelli është mirë dhe do të vazhdojë karantinën në shtëpi “, ishte kjo deklarata e kuqezinjëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Udhëzuesi sigurisht që nuk do të mungojë në fushë, pasi vetëm Ibra është në gjendje të menaxhojë të gjithë ekipin. Një lloj lojtar-trajner, figura e të cilit në San Paolo do të jetë më e rëndësishme se kurrë.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment