Politike

Pandemia i bën ‘lëmsh’/ Kunja mes biznesmenit Shehaj dhe Bushatit, deputeti: Fole tre herë. Ndoshta s’ma kupton mua shqipen, por…

VIDEO
Agron Shehaj ka ndërhyrë duke kërkuar saktësim nëse bëhej fjalë për të gjithë Italinë apo për vetëm 2 qytete. 
Featured image of article: Pandemia i bën ‘lëmsh’/ Kunja mes biznesmenit Shehaj dhe Bushatit, deputeti: Fole tre herë. Ndoshta s’ma kupton mua shqipen, por… Ervin Bushati dhe Agron Shehaj

TIRANË– Deputeti Ervin Bushati dhe biznesmeni Agron Shehaj kanë shkëmbyer batuta me njëri-tjetrin lidhur me pasojat e koronavirusit. Të ftuar në emisionin “Opinion”, Bushati risolli një artikull të mediave të huaj në të cilin shkruhej se në Itali kishte pasur rënie drastike të turizmit.

Shehaj ka ndërhyrë duke kërkuar saktësim nëse bëhej fjalë për të gjithë Italinë apo për vetëm 2 qytete. 

PJESË NGA BISEDA:

Bushati: Turizmi në Shqipëri ishte 40% rënie, Itali ka 6% të turizmit që kanë pasur vjet. Ka rënë 94%

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shehaj: Iu thatë në Itali

Bushati: Lexojeni e keni tek CNN, kërkojeni tani.

Shehaj: Pra jo në Itali por Firence dhe Romë.

Bushati: Nuk të ndërhyra, ti fole tre herw. Ndoshta s’ma kupton mua shqipen, por unë ta kuptoj.

(km/dosja.al)

Shto Koment