Kuriozitete

Pamjet që nuk duhen humbur, kalaja e Ali Pashë Tepelenës në Butrint duket mahnitëse

Kanali i Vavarit ka pritur ‘banorët’ më të rinjtë shpendët që si duket i kanë dhënë një bukuri tjetër që nuk duhet humbur.

BUTRINT– Pamjet me dron nga kalaja e Ali Pashë Tepelenës në zonën e Butrintit duken mahnitëse. Siç shihet dhe në fotot e LSA zona përreth dhe kalaja duken një vend përrallor që duhen vizituar patjetër.

Kanali i Vavarit ka pritur ‘banorët’ më të rinjtë, shpendët që si duket i kanë dhënë një bukuri tjetër që nuk duhet humbur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Çafka e bardhë dhe Çafka e hirtë janë ‘pushuesit’ që po qëndrojnë krenar në gurët e kalasë duke shijuar detin dhe qetësinë e zonës.

(D.K. Dosja.al)

Shto Koment