Aktualitet

PAMJET nga Kosova! Biblioteka Kombëtare ndriçohet me ngjyrat kuq e zi për festën e flamurit

Biblioteka Kombëtare e Kosovës është ndriçuar me ngjyrat kuq e zi.
Featured image of article: PAMJET nga Kosova! Biblioteka Kombëtare ndriçohet me ngjyrat kuq e zi për festën e flamurit Biblioteka e Kosoves

KOSOVË– Për nder të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit në Shqipëri, Biblioteka Kombëtare e Kosovës është ndriçuar me ngjyrat kuq e zi.

Pamja mahnitëse e Bibliotekës të le pa fjalë. Nuk dihet se deri kur do të qëndrojnë të ndezuar dritat mirëpo ne ju sjellim disa pamje të saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe një ndërtesë u ndriçua Kuq e Zi sot, Dubai uroi shqipërinë përmes Bujr Khalifa e cila mori ngjyrat e shqiptarëve gjithashtu dhe dy ura në Stamboll.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment