Bota

PAMJET/ Kaosi dhe shkatërrimi në Bejrut pas shpërthimit të fuqishëm

Pamjet që kanë  mbetur pas shpërthimit masiv në kryeqytetin libanez janë të frikshme, ndërsa prej orëve të para të kësaj të mërkure banorët e Bejrunit kanë nisur të largohen  nga banesat e shkatërruara.

LIBAN– Bejrut, kryeqyteti i Libanit, ditën e djeshme u përfshi nga një shpërthim i fuqishëm, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur  113 persona dhe janë plagosur mbi 4  mijë të tjerë.

Ka raporte se shpërthimi është ndjerë qindra kilometra larg në Qipro. Ndërsa zyrtarët vendas kanë deklaruar se ende nuk është e qartë se  çfarë e shkaktoi shpërthimin e fortë ndërsa po hetohet ende mbi këtë ngjarje.

Por pamjet që kanë  mbetur pas shpërthimit masiv në kryeqytetin libanez janë të frikshme, ndërsa prej orëve të para të kësaj të mërkure banorët e Bejrunit kanë nisur të largohen  nga banesat e shkatërruara.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Shto Koment