Bota

Pamjet e frikshme nga shpërthimi i fuqishëm në portin e Ankonës (FOTO)

Pamjet e publikuara nga mediet vendase tregojnë një situatë të  vështirë e të frikshme, pasi shpërthimi i fuqishëm ngjante me atë të 4 gushtit në portin e Bejrutit në Liban

ITALI– Orët e para të kësaj  të mërkure në portin e Ankonës në Itali ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm që ka shkaktuar shumë panik tek qytetarët, por fatmirësisht nuk ka asnjë viktimë dhe të plagosur deri më tani.

Megjithatë pamjet e publikuara nga mediet vendase tregojnë një situatë të  vështirë e të frikshme, pasi shpërthimi i fuqishëm ngjante me atë të 4 gushtit në portin e Bejrutit në Liban, ku fatkeqësisht mbetën 200 viktima, mbi 6 mijë të plagosur dhe më shumë se 300 mijë të pastrehë.

Ndërkohë qytetarëve u është bërë thirrje që të mbajën mbyllur dritaret dhe të shtyjnë udhëtimet e panevojshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk është raportuar për të lënduar apo viktima ndërsa mësohet se zjarri ka shpërthyer rreth orës 2 të mëngjesit të sotëm por zjarrfikësit thonë se puna për shuarjen e flakëve do të vazhdojë gjatë gjithë ditës pasi ka ende disa shpërthime.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment