Aktualitet

Pamje të mrekullueshme nga Jali, delfinët ‘vizitojnë’ detin Jon dhe mahnisin pushuesit

Një grup delfinësh i kanë shtuar akoma më shumë bukurinë detit Jon, teksa shoqërojnë me kërcimet e tyre pushuesit që shkojnë me varkë në thellësi.
Featured image of article: Pamje të mrekullueshme nga Jali, delfinët ‘vizitojnë’ detin Jon dhe mahnisin pushuesit Delfinët në detin Jon

HIMARË- Bregdeti i Jugut njihet për bukuritë e tij të rralla dhe ujin e kristaltë. Sot në ujin e kthjellët të Jalit janë parë disa ‘vizitorë’ të rinj.


Një grup delfinësh i kanë shtuar akoma më shumë bukurinë detit Jon, teksa shoqërojnë me kërcimet e tyre pushuesit që shkojnë me varkë në thellësi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Video është publikuar nga Ledi Shamku, ku shihet një tufë delfinësh në Jalë! “Për të tjerët quhet Shqipëri, për miqtë dëshirë për t’u rikthyer, për ne quhet Shpirt,” shkruan Shamku.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment