Politike

‘Më tha si je o shefo’, Edi Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës në Dibër, ishte nga Lazarati

Mbetet ende e paqartë sesi ish-deputeti Paloka kishte identifikuar një trafikant, më pas ishin përshëndetur dhe kishin biseduar për kultivimin e kanabisit.
Top Story/ Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës, në zgjedhjet e Dibrës në 2016

Top Story/ Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës, në zgjedhjet e Dibrës në 2016 Emisioni i plotë në youtube👇https://youtu.be/ki6srFiFw3gSipas demokratëve, skema e shitblerjes së votës përfshinte edhe grupe kriminale që kultivonin kanabis. Edhe pse Dibra nuk ishte lakuar më parë, si zonë e nxehtë kultivimi, akuzat u intensifikuan në fushatë. “Nuk ishin Dibranët që mbillnin kanabis, kam takuar lazaratas në rrugët e Dibrës, edhe gati ma tha copë për çfarë ishte. E kuptova nga dialekti, më foli, më përshëndeti, si je shefo më tha, e kuptova që nuk ishte nga Dibra e ma tha copë. Kam ardhur për punë se këta ktej kanë nevojë për ne”, tregon Edi Paloka, Nënkryetar PDMbetet ende e paqartë sesi ish deputeti Paloka kishte identifikuar një trafikant, më pas ishin përshëndetur dhe kishin biseduar për kultivimin e kanabisit. “Po Lulzim Basha dhe establishment i tij politik që në 114 fshatrat e Dibrës shkonin nga 2 herë në ditë, keni parë ndonjë pamje filmike të xhiruar”, tha Ulsi Manja, Deputet PS“Vetë fshatarët që na informonin se ne sigurisht nuk futeshim nëpër shkurre e ferra se skishim vajtur për të gjurmuar atje kanabisin”, tregon Edi Paloka, Nënkryetar PDDenoncimet aso kohe ishin vetëm publike, nga foltorja e selisë blu, duke shmangur policinë ose prokurorinë. “Unë denoncoja në ato kohë parcelat e shefit të komisariatit, dhe ai do shkonte për të zbuluar parcelat e tij?” pohon Flamur Noka, zv - kryetar i LSI-së

Gepostet von Top Story në Top Channel am Dienstag, 15. Oktober 2019

Sipas demokratëve, skema e shitblerjes së votës përfshinte edhe grupe kriminale që kultivonin kanabis. Edhe pse Dibra nuk ishte lakuar më parë, si zonë e nxehtë kultivimi, akuzat u intensifikuan në fushatë.

“Nuk ishin dibranët që mbillnin kanabis, kam takuar lazaratas në rrugët e Dibrës, edhe gati ma tha copë për çfarë ishte. E kuptova nga dialekti, më foli, më përshëndeti, si je shefo më tha, e kuptova që nuk ishte nga Dibra e ma tha copë. Kam ardhur për punë se këta ktej kanë nevojë për ne”, tregon Edi Paloka, nënkryetar PD

Mbetet ende e paqartë sesi ish-deputeti Paloka kishte identifikuar një trafikant, më pas ishin përshëndetur dhe kishin biseduar për kultivimin e kanabisit.

“Po Lulzim Basha dhe establishment i tij politik që në 114 fshatrat e Dibrës shkonin nga dy herë në ditë, keni parë ndonjë pamje filmike të xhiruar?”, tha Ulsi Manja, deputet PS.

“Vetë fshatarët që na informonin se ne sigurisht nuk futeshim nëpër shkurre e ferra se s’kishim vajtur për të gjurmuar atje kanabisin”, tregon Edi Paloka, Nënkryetar PD

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Denoncimet aso kohe ishin vetëm publike, nga foltorja e selisë blu, duke shmangur policinë ose prokurorinë.

“Unë denoncoja në ato kohë parcelat e shefit të komisariatit, dhe ai do shkonte për të zbuluar parcelat e tij?” pohon Flamur Noka, ish-deputet i PD.

Marrë nga Top-Channel

Shto Koment