Politike

Pajisjet mbrojtëse për mjekët, Basha falenderon SHBA-në: Aleati ynë strategjik

Në një status në rrjetet sociale, Basha shkruan se SHBA-ja është aleati strategjik që nuk na lë vetëm.
Featured image of article: Pajisjet mbrojtëse për mjekët, Basha falenderon SHBA-në: Aleati ynë strategjik

TIRANË– Kryedemokrati Lulzim Basha ka falendruar SHBA-në për ndihmën me pajisje dhe veshje mjekësore për personelin tonë mjekësor. Në një status në rrjetet sociale, Basha shkruan se SHBA-ja është aleati strategjik që nuk na lë vetëm.

Falenderime dhe mirënjohje @USAmbAlbania dhe aleatit tonë strategjik 🇺🇸 për ndihmat kaq të nevojshme në paisje dhe veshje mbrojtëse për personelin tonë shëndetësor! Nuk jemi vetëm! #ditemetemira,”– shkruan Basha. 

SHBA ka sjellë ditën e sotne ndihma në veshje dhe pajisje mejkësore për Ministrinë e Shëndetësisë për përballimin e situatës së COVID-19. Në një reagim në mediat sociale, ambasadorja Yuri Kim shkruan se ndihmat janë për mbrotjen e punonjësve të shëndetit në vijën e parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment