Rajoni

Pacolli: Do ta votoj qeverinë Hoti sepse do ta çojë Kosovën një hap përpara

Sipas tij, në Kosovë ende ka nevojë që të kryhet shtetndërtimi dhe ai është i gatshëm që të kontribuojë për këtë çështje.
Featured image of article: Pacolli: Do ta votoj qeverinë Hoti sepse do ta çojë Kosovën një hap përpara Behgjet Pacolli, kreu i AKR

TIRANË- Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, është shprehur sot se do të votojë për qeverinë e re, ku kryeministër do jetë Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike të Kosovës.

Sipas tij, në Kosovë ende ka nevojë që të kryhet shtetndërtimi dhe ai është i gatshëm që të kontribuojë për këtë çështje.

Ndryshimi vjen duke formuar një qeveri të re dhe unë jam deklaruar se do ta votoj këtë qeveri ashtu si qeveritë tjera”, u shpreh ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ish-presidenti i Kosovës, thotë se nuk ka pasur asgjë kundër Kurtit dhe se e ka votuar qeverinë e tij por tani do votojë për një qeveri të re.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Pacolli: Do ta votoj qeverinë Hoti sepse do ta çojë Kosovën një hap përpara

  1. Nuk e lënë Kosovën të prosperoi zagarët e serbisë Thaqi-Mustafa-Veseli. Dhe as evropa nuk e do Albin Kurtin sepse një lider të tillë nuk e kanë as vetë.

Shto Koment