Virale

Pacienti i fundit fiton betejën me COVID-19 dhe del nga spitali/ Mjekët suedezë nuk përmbahen, kërcejnë si të çmendur

Në video tregohet entuziasmi i 2 mjekëve suedezë, të cilët kërcejnë si të çmendur.

Mjekët janë çdo ditë duke luftuar me COVID-19. Shpeshherë ata kanë deklaruar se janë të lodhur, pasi prej më shumë se gjashtë muaj janë çdo ditë në krye të detyrës.

Së fundmi, në rrjetet sociale, po qarkullon një video, ky dy mjekë suedezë shfaqen duke kërcyer, pasi kanë përcjellë nga spitali pacientin e fundit me COVID-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me maska dhe veshje mbrojtëse, mjekët nuk përmbahen, por kërcejnë si të çmendur. Nëpërmjet veprimeve të tyre ata tregojnë gëzimin që ndjejnë.

J.V/Dosja.al

Shto Koment