Rajoni

Pa truproja dhe ‘charter’ privatë! Albin Kurti kapet ‘mat’ në aeroport, me valixhen e zezë largohet nga Kosova

FOTO
Në fotografi, e cila dallohet se është shprehur së fundmi prej maskës, ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ndodhet në aeroport duke pritur avionin e tij.
Featured image of article: Pa truproja dhe ‘charter’ privatë! Albin Kurti kapet ‘mat’ në aeroport, me valixhen e zezë largohet nga Kosova Albin Kurti

PRISHTINË– Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është fotografuar duke u larguar nga vendi i tij, në një kohë kur po shënohen çdo ditë e më shumë raste të prekura.

Në fotografi, e cila dallohet se është shprehur së fundmi prej maskës, Kurti ndodhet në aeroport duke pritur avionin e tij. Krah tij është vendosur edhe një valixhe e vogël, mirëpo nuk dihet destinacioni i kreut të Lëvizjes Vetëvendosje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Albin Kurti

Ndërkohë që Kurti largohet nga Kosova, vendi po përballet me një rritje infektimesh nga koronavirusit. Deri më tani janë shënuar 4715 persona të infektuar nga pandemia, nga të cilët kanë ndërruar jetë 101 qytetarë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment