Bota

“Pa shtëpi, pa ushqim, pa ujë, pa jetë”, përlot banori në Bahamas(Video)

Një banor në Bahamas ka përlotur botën mbarë me një shprehje të tij pas shkatërrimeve të vazhdueshme që po bën në SHBA, "Pa shtëpi, pa ushqim, pa ujë, pa jetë.”
Featured image of article: “Pa shtëpi, pa ushqim, pa ujë, pa jetë”, përlot banori në Bahamas(Video) Banori që përloti botën

SHBA- Numri i të vdekurve nga Uragani Dorian në Bahamas do të jetë “befasues”, qeveria e vendit ka paralajmëruar ndërsa përpjekjet e ndihmës po rriten.

Uragani Dorian po bën histori në ishujt Bahmas dhe në një pjesë të mirë të SHBA-së. Deri më tani kanën vdekur të paktën 30 njerëz dhe mendohet të jenë të humbur me mijëra njerëz.

Një banor në Bahamas shtëpia e të cilit është shkatërruar, shprehet se kanë mbetur në mes të ujit e në qiell të hapur.

  “Pa shtëpi, pa ushqim, pa ujë, pa jetë”- shprehet ai.

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Shto Koment