Politike

“Pa maskë në publik”/ Vasjari ia thotë troç Kryemadhit: Duhet të ishit model, s’e keni kaluar testin para fushatës elektorale

Vasjari tha se Kryemadhi  duhej të ishte model në këtë kohë, ndërkohë sipas tij ajo  nuk e ka kaluar testin e parë të para fushatës elektorale.
Featured image of article: “Pa maskë në publik”/ Vasjari ia thotë troç Kryemadhit: Duhet të ishit model, s’e keni kaluar testin para fushatës elektorale

TIRANË- Analisti Arjan Vasjari ka komentuar deklaratat e shpeshta dhe daljet e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi në ambiente publike pa maskë. I ftuar në “RealStory” Vasjari tha se Kryemadhi  duhej të ishte model në këtë kohë, ndërkohë sipas tij ajo  nuk e ka kaluar testin e parë të para fushatës elektorale.

“Nëse do ta marr apo jo, është me e pa rëndësishme se sa pyetja. Çështja e COPVID, që është një nga çështjet që është e patolerueshme nëse do t’ja lëmë diskrecionit tonë nëse; në majë të Tomorit të mbajmë apo jo maskë. Për mua është e pakonceptueshme. Në raport me COVID, qeveria është përgjegjëse. Në raport me COVID opozita e ka për detyrë të jetë e përgjegjshme. Qasja juaj për mua është testi i parë i përgjegjësisë që ju duhet të shfaqni para fushatës. Më lejoni ta them; se keni kaluar këtë test. Skam asnjë dyshim. Kërkonte një qasje tjetër. Mund të jem dakord për menaxhimin, por të thoni; të jeni të përgjegjshme. Kjo përmes mesazheve, modele. Se besoj se e keni dhënë.”, tha Vasjari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

Shto Koment