Aktualitet

Pa maska dhe doreza vënë/ Rama u dha liriadalje edhe këtë fundjavë, të moshuarit ‘dynden’ në parqe, nga rrezet e diellit harrojnë sigurinë ndaj COVID-19

Siç duket edhe nga pamjet, të moshuarit nën shoqërinë e një personi tjetër po shijojnë rrezet e diellit në parqet e qytetit, edhe pse maskat dhe dorezat duket se i kanë harruar në shtëpi.

TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga kryeqyteti i vendit, ku deri në orën 09:30 të moshuarit kanë pasur liridalje me lejen e tij.

Siç duket edhe nga pamjet, të moshuarit nën shoqërinë e një personi tjetër po shijojnë rrezet e diellit në parqet e qytetit, edhe pse maskat dhe dorezat duket se i kanë harruar në shtëpi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që pas të moshuarve, radhën për të dalë e kanë prindërit me fëmijë deri në 14 vjeç.

(K.M/Dosja.al)

Shto Koment