Showbiz

“Pa asnjë lek në llogari”, grimieri i njohur i kujton momentet më të vështira në urimin e ditëlindjes Anxhelinës (FOTO)

 Në këtë urim përveçse i ka shkruar fjalët më të bukura në përvjetorin e lindjes së saj, ai ka kujtuar edhe kohët e  vështira që  kanë klauar sëbashku.
Featured image of article: “Pa asnjë lek në llogari”, grimieri i njohur i kujton momentet më të vështira në urimin e ditëlindjes Anxhelinës (FOTO) Anxhelina dhe Arieli

TIRANË-Këngëtarja e njihur shqiptare, Angelina Hadërgjonaj  ditën e djeshme ka festuar ditëlindjen, ndërsa  është parë që nuk kanë munguar as urimet nga miqtëe e tëc afërmit e saj.

Gjithashtu në këtë rast ka tërhequr vëmendjen edhe urimi i grimierit të njohur Ariel, me të cilin janë shumë miq.

Në këtë urim përveçse i ka shkruar fjalët më të bukura në përvjetorin e lindjes së saj, ai ka kujtuar edhe kohët e  vështira që  kanë klauar sëbashku.

Postimi i  plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Gëzuar Datëlindjen ‘Bro”!

Kjo video duhet të jetë përshkrimi më i saktë i miqësisë sonë. Nuk mendoj se ka patur ndonjë herë që ne të jemi zënë dhe të mos jemi pajtuar pesë minuta më vonë ose të kemi qeshur se dukemi si çift i martuar në moshë. Betohem, Zoti e dinte se çfarë po bënte, sepse ti dhe unë jemi si dy bizele të një bishtaje dhe unë nuk mund ta shoh jetën time pa ty. Gjatë viteve të miqësisë sonë, ne kemi kaluar nëpër disa vështirësi. U zhvendosëm në LA me zero të holla në llogari, duke u përpjekur të kuptojmë se si do t’ia dilnim?! Le të fillojmë me jetesën në një studio të vogël në qendër të qytetit, duke fjetur në shtretërit e ajrit që shfryheshin ndërsa ne flinim – edhe atëherë ne ishim aq të lumtur !!!! Çdo ditë e kaluar me ty në 6 vitet e fundit ka qenë përtej të gëzueshmes, plot dashuri dhe lumturi, me kujtime që unë e di që ne të dy do t’i vlerësojmë përgjithmonë !! Si të udhëtosh botën së bashku! Vendosja e alarmit në dhomat e hoteleve, vetëm për arsye që një Zot e di pse …

Unë do të them një gjë për ty që mendoj se bota duhet ta dijë. Askush nuk e kupton sa të madhe e ke zemrën dhe sa të pastër ke shpirtin. Je kaq vetëmohuese, gjithmonë duke menduar dhe duke bërë për të tjerët para teje. Ti e mban këtë dritë me vete që thjesht ndez jetën e secilit që takon. Me siguri më ke modeluar në një mënyrë më të mirë, më të dashur, më të dhembshur gjatë kohës sonë së bashku. Anxhelina ky nuk është as një postim për datëlindje për më tepër, është më shumë një vlerësim për një shpirt të gjallë e të pabesueshëm që meriton të nderohet dhe të shkëlqejë si drita.

Jam shumë më i lumtur që kam mikun / motrën më të mirë që ekziston në këtë planet. Urime për një vit tjetër e të qenurit një Yll për mua dhe të gjithë të dashurvë të zemrës dhe për këtë arsye për të gjithë botën. Unë jam rrënjosur tek ty përgjithmonë!’.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment