Aktualitet

Dëmtohet sistemi i transmetimit, 8 qytete në Shqipëri pa energji elektrike

Mësohet se aktualisht janë duke u kryer veprime operative për rikthimin e furnizimit nga rrjeti i OST të nënstacioneve në këto zona.
Featured image of article: Dëmtohet sistemi i transmetimit, 8 qytete në Shqipëri pa energji elektrike Foto ilustruese

TIRANË- Durrësi, Fieri, Vlora, Gjirokastra, Saranda, Përmeti, Kavajëa dhe Lushnja, kanë mbetur pa drita. Sipas njoftimit që ka bërë OSHEE kjo gjë ka ndodhur për shkak të një dëmitimi teknik që  ka ndodhur në Sistemin e Transmetimit të OST.

Mësohet se aktualisht janë duke u kryer veprime operative për rikthimin e furnizimit nga rrjeti i OST të nënstacioneve në këto zona.

Njoftimi

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

.Në orën 09: 15 si pasojë e një avarie ne Sistemin e Transmetimit të OST është ndërprerë furnizimi i nënstacioneve të OSSH në rajonin Durrës dhe atë Jug-Perëndimor. Si pasojë kanë mbetur pa energji rajonet që furnizohen nga këto nënstacion: Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër, Sarandë, Përmet, Kavajë dhe Lushnje. Aktualisht janë duke u kryer veprime operative për rikthimin e furnizimit nga rrjeti i OST të nënstacioneve në këto zona.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment