Politike

Takimi me Hajdarin e Gjiknurin, OSBE: Do vijojmë të lehtësojmë diagolun, sot u informuam për procesin

Në një reagim në mediat sociale, OSBE shkruan se do vijojnë të lehtësojnë dialogun për Reformën Zgjedhore.
Featured image of article: Takimi me Hajdarin e Gjiknurin, OSBE: Do vijojmë të lehtësojmë diagolun, sot u informuam për procesin Rudina Hajdari, Bernd Bochard dhe Damian Gjiknur, tryeza për Zgjedhoren 24 janar 2020

TIRANË- Misioni i OSBE në Tiranë ka reaguar pas takimit që është zhvilluar sot për Reformën Zgjedhore, ku morën pjesë dhe dy bashkëkryetarët e Komisionit të Pocaçëm Parlamentar, Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri.

Në një reagim në mediat sociale, OSBE shkruan se do vijojnë të lehtësojnë dialogun për Reformën Zgjedhore. Po ashtu shtojnë se takimi i sotëm ishte informues lidhur me përparimin që është bërë me reformën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vijojmë të lehtësojmë dialogun për reformën zgjedhore. Sot, organizuam një takim informues mes bashkëkryetarëve të komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore dhe përfaqësuesve të komunitetit ndërkombëtar në Tiranë, lidhur me përparimin e reformës zgjedhore”, shkruan OSBE.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment