Bota

“Orgji në avion”/ Zbulohen detaje të reja për miliarderin pedofil, Jeffrey Epstein. Bill Clinton në telashe, vajza e abuzuar zbulon detajin TRONDITËS

Akuza vjen nga Virginia Roberts, një nga akuzuesit kryesorë të Epsteinit, dëshmi e cila është dhënë në 2011 dhe në të përfshiheshin edhe dëshmitë kundër Ghislaine Maxëell. Por edhe pse këto dëshmi ishin bllokuar nga gjykata, të enjten ato u bënë publike.
Featured image of article: “Orgji në avion”/ Zbulohen detaje të reja për miliarderin pedofil, Jeffrey Epstein. Bill Clinton në telashe, vajza e abuzuar zbulon detajin TRONDITËS Bill Clinton dhe Ghislaine Maxwell

SHBA- Detaje të tjera kanë dalë në dritë në lidhje me çështjen e miliarderit pedofil, Jeffrey Epstein dhe kësaj radhe viktima është ish-presidenti i Amerikës Bill Clinton.

Bill Klinton është fotografuar krah dy vajzave në ishullin privat të Karaibeve të pedofilit Jeffrey Epstein, sipas letrave të publikuara nga një gjykatës.

Akuza vjen nga Virginia Roberts, një nga akuzuesit kryesorë të Epsteinit, dëshmi e cila është dhënë në 2011 dhe në të përfshiheshin edhe dëshmitë kundër Ghislaine Maxwell. Por edhe pse këto dëshmi ishin bllokuar nga gjykata, të enjten ato u bënë publike.

Roberts kishte thënë më parë se presidenti kishte qenë në Shën St. James, Ishulli ku u zhvillua pjesa më e madhe e mashtrimit të Epsteinit.

Në dokumentet e publikuara në gjykatë thuhet se, Guiffre, e cila akuzon edhe Princin Andrew se ka abuzuar seksualisht me të, pyet Epstein se çfarë donte Clinton në ishullin e tij, pasi e kishte parë në festë, ndërsa Esptein i ishte përgjigjur “më ka një borxh”.

Në dëshmi, Roberts pretendon se ka parë në avionin privat të Epstein, edhe ish-zëvendëspresidentin Al Gore dhe modelet Naomi Campbell dhe Heidi Klum. Sipas saj, festat erotike dhe orgjitë që Epstein organizonte, bëheshin edhe në avionin e tij privat, jo vetëm në ishullin në Karaibe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë ish presidenti ka mohuar në mënyrë të  vazhdueshme se ka vizituar ndonjëherë ishullin Epstein në Karaibe. Ai gjithashtu ka  thënë se nuk dinte asgjë për abuzimin e Epsteinit ndaj vajzave të reja.

Maxwell është momentalisht në një burg në Bruklin, ndërsa pret të gjykohet për akuza e trafikimit seksual. 58-vjeçarja i mohon akuzat dhe nuk pranon të ketë ndihmuar Epstein të sigurojë vajza, edhe të mitura, për festat e tij me personazhe të famshëm. Ajo u arrestua më 2 korrik, por gjyqi do të zhvillohet vitin e ardhshëm.

Epstein u gjet i vdekur në qelinë e tij gushtin e kaluar në Manhatan, ndërsa po priste gjykimin për akuza të ngjashme dhe për abuzimin e vajzave të ndryshme. Edhe ai nuk i kishte pranuar ato.

Burimi:  .dailymail.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment