Argetim

Opsioni i ri nga WhatsApp ju ka bezdisur? Ja çfarë duhet të bëni që mos të bëheni pjesë e grupeve

Pasi WhatsApp përditësoi opsionin e ri, përdoruesit u mërzitën ndaj zgjidhja erdhi shpejt. Ja çfarë duhet të bëni pë të mos u bërë pjesë e këtyre grupeve.
Featured image of article: Opsioni i ri nga WhatsApp ju ka bezdisur? Ja çfarë duhet të bëni që mos të bëheni pjesë e grupeve Ikona e Whatsapp.

Së fundi, WhatsApp ka shtuar edhe një opsion të ri që i ndalon të tjerët të bëhen pjesë e grupeve, të cilat rekomandohen në aplikacion duke ju dhënë mundësi të zgjidhni se çfarë do të bëni në vazhdim.

Në çdo përdorues të WhatsApp do ketë tre opsione që ju duhet të zgjidhni, “askush”, “kontaktet e mia”, ose “çdo person”. Mjafton të përditësoni aplikacionin dhe kjo do të shfaqet në celularin tuaj, e kështu dop të gjeni një zgjidhje se çfarë do të bëni me grupet që kontaktet e celularit tuaj iu bëjnë pjesë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Është konsideruar bezdisëse për disa përdorues, kështu stafi i WhatsApp ka zgjedhur të shtojë këtë opsion të ri.

Hapat si të veproni.

L.K/Dosja.al

Shto Koment