Aktualitet

Opozitarët s’presin të shkojnë tek kryeministria, tymyese e flakë nga protestuesit me maska në Bulevard (FOTO)

Protestues me maska, kanë ndezur tymuese në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por edhe kapsolla.
Featured image of article: Opozitarët s’presin të shkojnë tek kryeministria, tymyese e flakë nga protestuesit me maska në Bulevard (FOTO) Tymyese ne proteste

TIRANE– Protestuesit e opozitës së bashkuar marshon me tym dhe vuvuzela drejt Kryeministrisë, aty ku do të zhvillohet edhe protesta e tetë kombëtare.

Protestuesë me maska, kanë ndezur tymuese në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por edhe kapsolla.

Opozita zhvillon ditën e sotme protestën e 8-të kombëtare kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

1300 forca policie do të jenë në gatishmëri, si dhe autobotet me ujë për shpërndarjen e protestuesve nëse do të jetë e nevojshme. Nga ana tjetër ndërkombëtarët kanë bërë thirrje kundër përdorimit të dhunës.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment