Politike

Opozita braktis seancën plenare, Ruçi: Rrugë të mbarë, kur të vini zbatoni rregulloren

VIDEO
Deputetët e opozitës lanë seancën dhe thanë se nuk mund të vijonin të qëndronin në një kohë kur nuk u jepet fjala.  
Featured image of article: Opozita braktis seancën plenare, Ruçi: Rrugë të mbarë, kur të vini zbatoni rregulloren

TIRANË- Deputeti Myslim Murrizi bashkë me kolegët e tij opozitarë kanë vendosur që të braktisin seancën plenare. Pas dy bllokimeve i bën foltores së Kuvendit, deputetët e opozitës lanë seancën dhe thanë se nuk mund të vijonin të qëndronin në një kohë kur nuk u jepet fjala.

Murrizi: Unë ftoj deputetët e opozitës që ta braktisim këtë seancë sot dhe keta le të vazhdojnë mbledhjen e tyre të partisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ruçi: Rrugë të mbarë dhe vazhdoni ku të doni, kur të jeni në Kuvend zbatoni rregulloren. Unë jam këtu për të zbatuar rregulloren.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment