Aktualitet

Operacioni në Greqi/ Kapen 21 kg drogë, në pranga 4 shqiptarë (Foto)

Operacioni u krye në pikën kufitare të Kakavijës, ku u bë dhe sekuestrimi i drogës dhe u arrestuan 4 shqiptarë, si dhe një shtetase greke.
Featured image of article: Operacioni në Greqi/ Kapen 21 kg drogë, në pranga 4 shqiptarë (Foto) Droga e sekuestruar nga policia

GREQI- Katër shqiptarë dhe një shtetase greke janë vënë në pranga nga policia, pasi u kapën me 21 kg e 399 gram heroinë. Operacioni u krye në pikën kufitare të Kakavijës, ku u bë dhe sekuestrimi i drogës.

Droga e sekuestruar nga policia

Mësohet se shqiptarët e arrestuar, janë përkatësisht të moshave 40, 42, 48 dhe 32 vjeç, teksa ky i fundit u kap në tentativë për t’u larguar drejt Shqipërisë dhe njihet dhe kreu i grupit kriminal. Ndërsa, shtetasja greke është e moshës 43-vjeçe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.m/dosja.al)

Shto Koment