Politike

Olta Xhaçka: Do t’i bëhem rrodhe Ramës si flokët e mia

E pranishme në takimin me kandidatët për deputetë në Kolonjë, Xhaçka u tha të pranishmëve se njësoj si flokët e saj (kaçurrelë) ajo do t'i ngjitej Ramës dhe do t'i kërkonte investime për atë vend. 

KOLONJË– Ministrja Olta Xhaçka u shpreh se do t’i bëhet kryeministrit Edi Rama si rodhe. E pranishme në takimin me kandidatët për deputetë në Kolonjë, Xhaçka u tha të pranishmëve se njësoj si flokët e saj (kaçurrelë) ajo do t’i ngjitej Ramës dhe do t’i kërkonte investime për atë vend. 

Kolonja do të kthehet aty ku i ka hije. Unë do të ndërmarr një angazhim para jush, që do të bëjmë gjithçka për të bërë më të mirën në këtë vend. Njerëz kaq të mrekullueshëm nuk e meritojnë të jenë jashtë vëmendjes apo jashtë korridoreve të rëndësishme turistike. I shikoni flokët e mia, unë do t’i bëhem rrodhe Edi Ramës, në çdo mbledhje, në çdo takim. Në katër vjeçarin e ardhshëm. Çdo ditë do kërkoj projekte dhe investime për Kolonjën. Dhe ashtu siç nuk do t’i ndahem unë atij, kërkoj që edhe të mos më ndaheni mua pas 25 prillit,”– tha Xhaçka ndër të tjera. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: Rama sulmon Opozitën nga Kolonja: Gjino dhe Gogoli përhapin panik dhe shpifin për vaksinash, ne nuk ju mbledhim se s’duam t’ju infektojmë! Xhaçka: Do të të bëhem rrodhe si flokët e mi. Peleshi: Korçë-Kolonjë, për 15 minuta

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Olta Xhaçka: Do t’i bëhem rrodhe Ramës si flokët e mia

  1. Nga jashte sduket te kete lesh te perdredhur, sa mire ja dine leshin perbrenda

Shto Koment