Aktualitet

Olsian Çela në krye të Prokurorisë, jep dorëheqjen shefja e kabinetit

Alketa Zifla, ka dhënë dorëheqjen sot, pak orë pasi Çela është prezantuar në krye të organit të akuzës.
Featured image of article: Olsian Çela në krye të Prokurorisë, jep dorëheqjen shefja e kabinetit

TIRANË- Zgjedhja e Olsian Çelës si Kryeprokuror ka sjell dhe dorëheqjen e parë nga ky isntitucion. Sipas informacioneve bëhet me dije se është dorëhequr shefja e Kabinetit të Prokurorisë së Përgjithshme.

Alketa Zilfa, ka dhënë dorëheqjen sot, pak orë pasi Çela është prezantuar në krye të organit të akuzës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Arta Marku i ka lënë sot detyrën Olsian Çelës. Marku tha se këto dy vite kishte punuar mirë dhe pse situata nuk ishte e favorshme. Çela nga ana tjetër tha se do punojë që të kthejë besimin e popullit tek drejtësia. Kryeprokurori i ri bëri dhe një premtim se Prokuroria do spikasë në hetiemt që do bëhen për tërmetin.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Olsian Çela në krye të Prokurorisë, jep dorëheqjen shefja e kabinetit

  1. Arta Marku thote kam punuar mire?! Kriminele te liruar nga gjykata por pa bere rekurs ne Apel; ceshtje te nxehta lidhur me politiken (maxhoranca ne pusht-et) por dosje qe i ze pluhuri ose ‘vidhen’ ne prokurori, cfare jane keto?! Bile, ajo duhet investiguar perse nuk eshte bere…

Shto Koment