DiasporaRajoni

Oliver Varhelyi viziton sot Kosovën, temë diskutimi shpërndarja e vaksinave të financuara nga BE

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, pasi qëndroi për vizitë zyrtare në Beograd, sot do të vizitojë Kosovën.
Featured image of article: Oliver Varhelyi viziton sot Kosovën, temë diskutimi shpërndarja e vaksinave të financuara nga BE Oliver Varhelyi

KOSOVË– Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi po viziton Ballkanin Perëndimor ku edhe po takohet me liderët e vendeve për të diskutuar lidhur me vaksinat e para COVID-19 të ndara dhe të financuara nga Bashkimi Evropian.

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, pasi qëndroi për vizitë zyrtare në Beograd, sot do të vizitojë Kosovën.

Gjatë vizitës në rajon, Varhelyi do të bisedojë me zyrtarët vendas për pandeminë e koronavirusit dhe mbështetjen e BE-së në këtë kontekst, është thënë në njoftim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë jam duke udhëtuar në Ballkanin Perëndimor për të dhënë një mesazh të qartë: Ne interesohemi! Ne kujdesemi për partnerët tanë dhe kujdesemi për punonjësit e tyre të kujdesit shëndetësor dhe më të prekshmit. Dorëzimi i vaksinave konfirmon angazhimin tonë të vazhdueshëm për të siguruar mbështetje, siç kemi bërë që nga shpërthimi i pandemisë. Më të fortë së bashku!”.-tha ai.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment