Politike

“Oligakisë i duhet rezistuar!”, Petro Koçi befason me komentin për Sonila Qaton pas dorëheqjes, çfarë donte të thoshte zv.ministri?

Si shkak për dorëheqjen, Qato jep përplasjen e fundit që ka pasur me një kompani, të cilën nuk e përmend me emër, por bëhet fjalë për “Gjoka Construction”
Featured image of article: “Oligakisë i duhet rezistuar!”, Petro Koçi befason me komentin për Sonila Qaton pas dorëheqjes, çfarë donte të thoshte zv.ministri? Sonila Qato dhe Petro Koçi

TIRANË- Drejtorja e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mbante. Qato lajmin e ndau me ndjekësit dhe median në Facebook, ku të shumtë kanë qenë komentet solidarizuese me të.

Si shkak për dorëheqjen, Qato jep përplasjen e fundit që ka pasur me një kompani, të cilën nuk e përmend me emër, por bëhet fjalë për “Gjoka Construction”.

Komenti i Petro Koçit

E pikërisht tek kompania ka qëndruar dhe zëvendës ministri i Mbrojtjesc, Petro Koçi, i cili është solidarizuar me qaton.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një koment tek postimi i dorëheqjes, Koçi shkruan: “Oligakisë i duhet rezistuar!” Duke iu referuar këtij komenti të zv.ministrit do të thotë se kompania Gjoka e cila ka fituar tendera nga qeveria është një kompani e drejtuar nga oligark.

Sonila Qato ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i Autoritetit Rrugor Shqiptar. Qato si shkak për dorëheqjen e saj ka dhënë përplasjen me kompaninë “Gjoka’ për tenderin Kardhiq-Delvinë. Qato deklaron se nuk përballon dot akzuat që i janë bërë, por shprehet e gatshme që të punoj kudo tjetër, duke vendosur eksperiencën e saj në shërbim të shtetit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment