Aktualitet

Ogerta Manastirliu publikon shifrat: 12,766 fëmijë përfituan bonusin e bebes në muajt e parë të 2021

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën të ditur shifrat e fëmijëve shqiptar që kanë lindur në 4 muajt e parë të këtij viti kanë përfituar nga pagesa universale e bonusit të bebes.
Featured image of article: Ogerta Manastirliu publikon shifrat: 12,766 fëmijë përfituan bonusin e bebes në muajt e parë të 2021 Ogerta Manastirliu

TIRANË– Ministrja Manastirliu bën të ditur se 12,766, prej tyre 3612 fëmijë shqiptar të lindur jashtë vendin në 4 muajt e parë të këtij viti kanë përfituar nga pagesa universale e bonusit të bebes.

Foto ilustruese

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mirëmëngjes,
12,766 fëmijë të lindur në katër muajt e parë të vitit, kanë përfituar bonusin, shpërblimin financiar të qeverisë për çdo të porsalindur.Me programin tonë gjithëpërfshirës, po mbështesim familjet me 40,000 lekë për fëmijën e parë , 80,000 për fëmijën e dytë  dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë, pavarësisht se ku kanë zgjedhur t’i sjellin në jetë fëmijët, në Shqipëri apo jashtë vendit, duke i regjistruar në Shqipëri.

(o.l.dosja.al)

Shto Koment